catering dietetyczny, slow chef, dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska — poznaj jej plusy!

Dieta wegetariańska to fraza, którą zna każdy. Jednak czy wiesz, z czym to się je? A raczej bez czego? I dlaczego jest taka super?

W najprostszych słowach: dieta wegetariańska jest to dieta pozbawiona mięsa. Ciekawostką jest fakt, że obecnie wiele osób wybiera posiłki bez mięsa, ale od czasu do czasu pozwala sobie na coś mięsnego. Co ciekawe, taka dieta nazywa się dietą fleksitariańską i też stworzyliśmy o niej osoby artykuł. Wspominamy o tym teraz, ponieważ uważamy, że dieta ma być dla Ciebie wygodna. Nie musisz tkwić w konkretnym wyborze sposobu jedzenia, jeśli nie do końca masz na to ochotę. Ważne, aby było zdrowo. Możesz eksperymentować i szukać tego, co dla Ciebie jest najlepsze.

Przeczytaj również: Zdrowa dieta wegetariańska 

Jak to jest z tym mięsem w końcu?

Absolutnie nie zależy nam na demonizowaniu mięsa. Obiektywnie patrząc, można stwierdzić, że mięso jest źródłem cholesterolu (tego złego). Ten z kolei jest przyczyną miażdżycy, chorób układu krążenia. Dlatego też osoby będące na diecie wegetariańskiej są mniej narażone na te schorzenia. ALE! Rzecz jasna, dietę z mięsem można również tak zbilansować, że wszystko będzie dobre dla zdrowia.

catering dietetyczny szczecin slow chef, dieta pudełkowa, dieta wegetariańska

Jednakże musimy przyznać, że eliminacja mięsa niesie za sobą naprawdę sporo zalet:

Lekkostrawność

Mięso dość długo przebywa w naszym układzie pokarmowym. Stąd też często uczucie ciężkości po posiłku. Oczywiście nie jest to reguła, bo przecież jest mnóstwo osób, które jedzą mięso i czują się fantastycznie. Jednakże jeśli po posiłku bliżej Ci do drzemki, niż do zastrzyku energii, to możesz spróbować ograniczyć mięso i sprawdzić, czy dieta wegetariańska jest dla Ciebie. Twój organizm ciągle daje znaki, więc wystarczy go tylko posłuchać.

Szybsze przygotowywanie posiłków

Z jednej strony można powiedzieć, że dieta bez mięsa jest szybsza. W końcu to właśnie obróbka termiczna mięsa trwa najdłużej. Z drugiej jednak strony dieta wegetariańska wymaga nieco więcej fantazji, by stworzyć ciekawe i zbilansowane posiłki. Jeśli tego czasu nie masz, ale chcesz mieć wegetariańskie posiłki z finezją, to nasza Dieta Wegetariańska od Slow Chefa czeka właśnie na Ciebie!

Jesz więcej warzyw

Pięknym plusem jest fakt, że jesz więcej warzyw. To przychodzi naprawdę naturalnie, ponieważ warzywa zaczynają stanowić podstawę diety. W efekcie dostarczasz swojemu organizmowi więcej witamin, błonnika i składników mineralnych.

dieta wegetariańska, catering dietetyczny szczecin, slow chef, lokalny catering

Obowiązkowe elementy diety wegetariańskiej

Rezygnując z mięsa musisz poszukać innych źródeł białka, żelaza i witaminy B12.

Skąd wziąć te wszystkie elementy?

Białko znajdziesz w: warzywach strączkowych, nabiale, soczewicy, ciecierzycy, fasoli, grochu, płatkach owsianych, orzechach, pełnoziarnistym pieczywie.

Żelazo znajdziesz w: szpinaku, morelach, sezamie, burakach, pestek z dyni, kaszy gryczanej i brukselce.

Witaminy z grupy B znajdziesz: w roślinach jadalnych.

Czy w diecie wegetariańskiej potrzebna jest suplementacja? 

Mięso możemy zastąpić wieloma produktami, tak by smak posiłków i jego atrakcyjność były na wysokim poziomie. Jedynym składnikiem diety, który ciężko odnaleźć w świecie roślinnym to witamina B12. Niektóre badania wskazują na występowanie ich w algach, ale inne temu zaprzeczają. Wierzymy, że nauka niebawem podpowie nam smaczne i dostępne źródło tego mikroskładnika. Dlatego musimy wspierać się suplementacją tej witaminy na diecie bezmięsnej. Pamiętaj, że suplementacja powinna być dobrana przez specjalistę. Wtedy masz pewność, że Twój organizm jest odpowiednio zaopiekowany. 

Dieta Wegetariańska w Slow Chef

W Slow Chefie zależy nam, by nasza dieta wegetariańska była smaczna, zdrowa i pełnowartościowa. Dokładamy wszelkich starań, by zamienniki mięsne były najwyższej jakości. Stawiamy na rośliny strączkowe, wybieramy ciecierzycę, soczewicę w różnych odmianach, przeróżna fasolę. Wybieramy najbezpieczniejsze i najbardziej lokalne produkty po jakie jesteśmy w stanie sięgnąć. Nasz organizm najlepiej toleruje produkty, które rosną w naszej okolicy, dostarczają nam dokładnie tego czego potrzebujemy.

catering dietetyczny szczecin slow chef, dieta pudełkowa, dieta wegetariańska

W naszej diecie wegetariańskiej znajdziecie takie klasyki kuchni jak Chilli Sin Carne, pasztet warzywny, pieczone kotlety z cukinii z pieczonymi ziemniaczkami i mizerią, czy lasagne z czarną soczewicą. Codziennie udowadniamy, że dieta wegetariańska jest ciekawa, smaczna i kolorowa!

dieta wegetariańska, catering dietetyczny szczecin, slow chef, lokalny catering

ZAMÓW DIETĘ WEGETARIAŃSKĄ

Comments:0

Dodaj komentarz