jak podgrzać catering, dieta pudełkowa slow chef szczecin

Jak podgrzewać posiłki diety pudełkowej Slow Chef?

Nasz catering dietetyczny Slow Chef zamknięty jest opakowaniach, które zabezpieczamy próżniowo specjalną folią, która sprawia, że Twoje posiłki są świeże i mają higieniczne warunki. 

Na każdym z pudełek zawsze umieszczamy informację, jak jeść, czy na zimno, czy na ciepło (czasem można zjeść i na zimno, i na ciepło – wedle uznania). W pierwszym przypadku to prosta sprawa wystarczy zdjąć folię i zacząć jeść. Jednak oczywiste jest to, że nie wszystko można zdjęć na zimno. 

W tym artykule chcemy pokazać Ci, jak podgrzać nasze posiłki, by delektować się ich smakiem. 

Od razu musimy zaznaczyć, że nie jest to skomplikowany i trudny proces. Odpowiednia obróbka termiczna wydobędzie smak i aromat, dlatego warto poświęcić temu chwilę. 

Czego potrzebujesz do podgrzania diety pudełkowej?

Będziesz potrzebować garnka, patelni, mikrofalówki lub piekarnika. Czyli tego, co w sumie każda kuchnia domowa oraz biurowa ma na wyposażeniu.

Oczywiście najłatwiej podgrzać jedzenie w mikrofalówce. W tym wypadku musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze, nie musisz wyjmować jedzenia z pudełka na talerz. Ten sposób nie wpływa negatywnie na wartości odżywcze jedzenia. Jedynie zwróć uwagę czy w pudełku nie ma surówki, czy innych dodatków (np. sosów), które lepiej jeść na zimno. Oprócz tego, że te składniki są przeznaczone do jedzenia na zimno, to dodatkowo w obróbce termicznej surówki, surowe warzywa, kiełki, mikroliście, kiszonki i świeże zioła tracą swoje właściwości zdrowotne. Dlatego jeśli są, to po prostu wyjmij je z pudełka.

A jeśli całość jest możliwa do podgrzania, to nakłuj folię w różnych miejscach i włóż pudełko do mikrofalówki. Po co? Jeśli tego nie zrobisz, w trakcie podgrzewania folia wytworzy podciśnienie. A to może doprowadzić do małego wybuchu w mikrofalówce. A nikomu przecież nie chce się sprzątać.

Dlatego wystarczy nakłuć lub ponacinać folię i wszystko przebiegnie prawidłowo. Folia chroni również przed wysuszeniem jedzenia.

Możesz oczywiście przełożyć posiłek na talerz i podgrzać go w ten sposób. Ale wiemy z doświadczenia, że najczęściej wybieracie podgrzewanie w pudełku. 🙂

Natomiast jeśli wybierasz piekarnik, to koniecznie musisz wyjąć jedzenie z pudełka. Przełóż jedzenie do naczynia przeznaczonego do użytku w piekarniku. Najlepiej jak rozgrzejesz piekarnik przed włożeniem potrawy. Wtedy w dosłownie 5-10 minut będziesz mieć obiad gotowy do jedzenia. 

Możesz oczywiście użyć patelni lub garnka. Na patelni podgrzejesz mięso czy kaszę, w garnku natomiast zupy. 

podgrzewanie diety pudełkowej, slow chef szczecin, catering dietetyczny

Tak naprawdę niezależnie co wybierzesz, to główną zasadą jest: nie przypalić. Reszta zależy od preferencji. Sporo osób podgrzewa tylko w mikrofalówce, a sporo tylko w piekarniku. Niektórzy wolą mocno gorące, a inni letnie. 

jak podgrzać dietę pudełkową, slow chef szczecin

Jak podgrzać dietę pudełkową — najważniejsze rzeczy

W mikrofalówce:

  • Nie musisz wyjmować z opakowania.
  • Nakłuj folię.
  • Jeśli w pudełku jest surówka lub inne dodatki, które je się na zimno, wyjmij je z opakowania.

W piekarniku:

  • Wyjmij z pudełka.
  • Przełóż do naczynia żaroodpornego.
  • Jeśli w pudełku jest surówka lub inne dodatki (np. sos), które je się na zimno, wyjmij je na osobny talerzyk.

Przeczytaj również: 

Comments:0

Dodaj komentarz