jak jeść na wakacjach, slow chef, catering dietetyczny szczecin

Jak jeść na wakacjach?

Zbliża się w końcu czas Twoich upragnionych wakacji. Odliczasz dni i godziny. Oglądasz zdjęcia hotelu nad poranną kawusią, a w myślach już pakujesz walizki. 

W końcu masz to! Wysiadasz na lotnisku i zaczynasz swoje wymarzone wakacje. Jest słońce, basen, plażą, piasek i… jedzenie! Dużo jedzenia, bo końcu jesteś na wczasach all inclusive! W hotelowej restauracji spotykasz mnóstwo dobrych potraw, które wręcz chcą wskoczyć Ci na talerz. Dlatego też przychodzimy dzisiaj z tematem jedzenia na wakacjach i jak jeść, by nie oszaleć. 

Jak jeść na wakacjach?

Oczywiście nie dajmy się zwariować. Najważniejszy jest zachowanie umiaru i nieprzejadanie się ponad swoje możliwości.

Staraj się przede wszystkim, aby wakacyjna dieta była zbliżona do tej domowej. Nawet jeśli bardzo szczerze uśmiechają się do Ciebie białe bułki, słodkie dodatki i kiełbaski, to nie daj się im. Skręć w alejkę z pełnoziarnistym pieczywem, jajkami czy też jogurtami naturalnymi, do których możesz dorzucić owoce. Zwłaszcza że w hotelowej restauracji znajdziesz mnóstwo świeżych owoców. Często są też świeżo wyciskane soki. Warto z tego skorzystać.

jak jeść na wakacjach i nie przytyć, slow chef, catering dietetyczny szczecin

Natomiast porą obiadową wybieraj mięsa pieczone, gotowane lub grillowane. A jeśli jesteś w państwie, które słynie z dostępu do świeżych ryb i owoców morza, to jak najbardziej możesz po nie sięgnąć. Dołóż do tego świeże warzywa. Raczej unikaj sosów, które najczęściej są dość tłuste.

W kwestii deseru pozwól sobie na coś miłego dla podniebienia. Umiarowi sprzyjają hotelowe porcje deserowe, które są dość małe. Idealne na jeden kęs. W dodatku kraje o ciepłym klimacie mają naprawdę przepyszne owoce, które często są dużo smaczniejsze niż te, które są dostępne w polskich sklepach. Dlatego szczerze polecamy owoce w miejsce słodkości.

jak jeść na wakacjach, slow chef, catering dietetyczny szczecin

W przypadku kolacji kieruj się podobną zasadą: lekko i bez zbędnych ciężkich dodatków. Oczywiście wakacje to nie tylko jeden dzień, dlatego też nie mówimy, że musisz sobie odmawiać wszystkiego. Jeśli zdarzy Ci się zjeść pizzę, frytki czy lody, to przecież nic okropnego się nie wydarzy! Warto wtedy zapewnić sobie trochę więcej ruchu: popływać w basenie, pospacerować nadmorską promenadą czy wyruszyć po okolicy na wycieczkę rowerową. Wychodzimy z założenia, że jedzenie jest czymś pięknym i powinno budzić same pozytywne emocje, a nie kojarzyć się z wyrzeczeniami i ciągłymi wyrzutami sumienia.

Co pić na wakacjach?

Zazwyczaj wakacyjne kierunki mają to do siebie, że jest duży upał. Dlatego pamiętaj o wodzie! Nawadnianie się przez cały dzień jest bardzo ważne. Do wody możesz dorzucić limonkę lub mięte i kostki lodu. Oczywiście kusić Cię będą różne słodzone napoje, one jednak nie gaszą pragnienia, wręcz przeciwnie – wzmagają je. A co do kolorowych drinków, no cóż, wszyscy jesteśmy dorośli, od nas możemy powiedzieć jedynie: umiar to klucz do sukcesu.

Przeczytaj również: Picie wody to samo zdrowie!

Na wakacjach mamy więcej luzu, więc też czasami zaczynamy jeść z nadmiaru wolnego czasu. Spędzając czas na leżaku, docierają do nas przyjemne zapachy, które po prostu kuszą. Wtedy warto znów zrobić zwrot ku owocom, które na pewno będą lepszym pomysłem niż kolejny kawałek pizzy.

Jak jeść na wakacjach – szybkie porady:

  • Postaw na lokalne owoce i warzywa.
  • Nie przejadaj się.
  • Pij dużo wody (Często pragnienie jest mylone z głodem).
  • Stawiaj na ryby i mięso gotowe i grillowane. Unikaj smażonego.

Comments:0

Dodaj komentarz