Pojemniki biodegradowalne w cateringu Slow Chef

W ostatnim czasie dostajemy dużo zapytań o nasze pojemniki biodegradowalne. Postanowiliśmy zebrać całą wiedzę w jednym miejscu, aby wyjaśnić jak należy postępować z naszymi opakowaniami. Od długiego czasu jesteśmy entuzjastami eco life. Dlatego też intensywnie szukaliśmy rozwiązań przyjaznych środowisku do naszego cateringu Slow Chef. Kiedy tylko pojawiły się na rynku pierwsze w 100% pojemniki biodegradowalne, od razu po nie sięgnęliśmy do naszej oferty. 🙂

Jako jeden z niewielu cateringów oferujemy wszystkie pojemniki biodegradowalne w 100%. Oznacza to, że jest możliwe zamówienie cateringu w zgodnie z ideą zero waste. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz tekst i przekonaj się jakie to proste 🙂

TORBY PAPIEROWE

Od samego początku działalności Slow Chef korzystamy z papierowych toreb. Widzimy, że często wykorzystujecie ponownie nasze torby. Nadawanie opakowaniom drugiego życia jest bardzo przyjazne środowisku. Używajmy tych samych przedmiotów jak najdłużej! A kiedy torby już nie nadają się do używania, należy je wrzucać do pojemnika do segregacji śmieci na papier (najczęściej oznaczonego kolorem niebieskim). Pamiętajcie, że do pojemnika na papier najlepiej wrzucać jak najmniej zabrudzony papier. Koszt torby, jako konieczny element każdej dostawy jest wliczony w cenę cateringu.

 

 

SZTUĆCE DREWNIANE

Drewniane sztućce wprowadziliśmy już w zeszłym roku. Nasze drewniane sztućce są całkowicie bezsmakowe, bezzapachowe i odporne na wysoką temperaturę. Kolejnym krokiem ku ochronie środowiska było wprowadzenie opłaty za sztućce, u nas wynosi ona 1 zł/dzień. Takie rozwiązanie w zgodzie z zasadą less waste, spowodowało, że sztućce są zamawiane tylko w sytuacji, kiedy rzeczywiście ich potrzebujecie, a nie lądują w koszu nieużyte. Sztućce są zgodnie z zapewnieniem producenta całkowicie kompostowalne, więc można je wrzucać do odpadów biodegradowalnych, oznaczonym skrótem “BIO” (najczęściej kosz jest oznaczony kolorem brązowym).

 

POJEMNIKI CATERINGOWE

Wszystkie nasze tacki są szczelnie zgrzewane. W zeszłym miesiącu, po długim okresie poszukiwań wprowadziliśmy opakowania biodegradowalne w 100%.

POJEMNIKI BIODEGRADOWALNE

Nasze nowe pojemniki biodegradowalne, zgodnie z zapewnieniami producenta są w całości biodegradowalne, a więc kompostowalne. W praktyce oznacza to, że rozkładają się w całości, a więc nie trzeba z nich również zdejmować wewnętrznej folii. Zarówno folia wewnętrzna jak i zewnętrzna jest całkowicie biodegradowalna. Pojemniki biodegradowalne można wrzucać do pojemników „BIO” (a więc do kosza brązowego). Należy je przedtem jednak otworzyć. Pojemniki biodegradowalne można podgrzewać w piekarniku (do 180°C)  – z wyjątkiem piekarników parowych. Można je również podgrzewać w mikrofalówce (750 W do 5 minut). Pojemniki biodegradowalne są płatne 4 zł/dzień. Jednak przy zamówieniu cateringu na 30 dni i więcej pojemniki biodegradowalne są darmowe! Wystarczy zamówić i opłacić catering na 30 dni i dać nam znać, że wybieracie opakowania biodegradowalne!

POJEMNIKI STANDARDOWE

Są wykonane z plastiku PP, oznaczany również symbolem 05. Są wykonane z polipropylenem wielokrotnego użytku. Jest to obok HDPE, jeden z najbezpieczniejszych dla zdrowia plastików. Plastik PP nadaje się do ponownego wykorzystania. Wrzucamy go do pojemnika przeznaczonego na tworzywa sztuczne, czyli pojemnika oznaczonego kolorem żółtym. Oczywiście również należy je wcześniej opróżnić. Pojemniki plastikowe przystosowano do odgrzewania potraw w kuchenkach mikrofalowych do 120°C, jednak w celu ochrony zdrowia zalecamy podgrzewać je na kuchenkach tradycyjnych. Pojemniki standardowe są wliczone w koszt cateringu.

 

Comments:0

Dodaj komentarz