Ile kosztuje catering dietetyczny? Skąd się wzięła ta cena?

Chcesz zamówić catering dietetyczny, ale uważasz, że to drogi produkt? Sprawdzasz cenę i zastanawiasz się za co tak naprawdę masz zapłacić? Dziś odpowiadamy na pytanie, ile kosztuje catering dietetyczny i skąd wzięła się ta cena.

Dieta

Często pierwszym pytaniem, jakie sobie zadajesz stojąc przed wyborem cateringu jest ile kosztuje catering dietetyczny w danej firmie. Przede wszystkim zamawiając catering dietetyczny zamawiasz zarówno zdrowe jedzenie w odpowiednio zbilansowanej diecie ułożonej przez dietetyka. W Slow Chef jest całkiem spory wybór diet. Zatem cena diety jest już wliczona w cenę cateringu. No dobrze, to dość oczywiste, więc przechodzimy dalej.

Produkt

Skoro dieta ma być zdrowa, to powinna składać się z produktów dobrze wpływających na nasz organizm. Co mamy na myśli? Przede wszystkim Slow Chef korzystamy ze zdrowych zbóż. Pszenica sporadycznie trafia na talerze naszych klientów. Rezygnujemy z wieprzowiny na korzyść wołowiny. Używamy do smażenia zdrowego ekologicznego oleju kokosowego nierafinowanego. W naszej kuchni nie ma białego cukru! Do słodzenia używamy wyłącznie naturalnego miodu. Ot, takie tam, kilka przykładów 🙂 Niestety produkty wyżej wymienione są droższe od ich mnie zdrowych odpowiedników. Stąd też taka, a nie inna cena.

Lokalność

Nasze dania przygotowujemy w Szczecinie, zatem posiłki nie muszą przebyć dalekiej drogi z drugiego końca kraju pod drzwi klientów. Aby do naszych klientów trafiały jak najświeższe produkty, zaopatrzenie również organizujemy na bieżąco. Każdego dnia kupujemy świeże warzywa i owoce. Dania również przygotowujemy na bieżąco. Nie przygotowujemy półproduktów kilka dni wcześniej. 

Porównaj wydatki z restauracją

Jeśli uważasz, że catering dietetyczny jest drogi, zastanów się, ile wydajesz na obiad na jednej osoby w restauracji. Ceny w restauracjach zaczynają się od 30 zł. Powiedzmy, że najczęściej za jedno danie płacisz do 50 zł, a jak zaszalejesz to i zapłacisz więcej. A zamawiając pizzę? Pizza kosztuje ok. 30 zł. A ile kosztuje catering dietetyczny? 5 posiłków na cały dzień kosztuje ok. 60 zł. O zdrowiu nie będziemy kolejny raz pisać 🙂 Nadal wydaje Ci się, że catering dietetyczny jest drogi?

A ile wydajesz na zakupy?

A ile wydajesz sam kupując zdrowe produkty w sklepie? Produkty bezglutenowe są nawet dwa razy droższe niż standardowe. Produkty ekologiczne, również są droższe, kosztują ok 150% ceny standardowego produktu. Egzotyczne owoce? Mango kosztuje 15 zł/kg, czyli jedna sztuka kosztuje ok 7 zł. Awokado? Ok. 6 zł za sztukę. Mleko ryżowe kosztuje ok 10 zł/litr. Olej kokosowy nierafinowany to koszt rzędu ok. 40 zł za litr. Przy kasie może się okazać, że uzbierała się niezła suma. Do tego zastanów się, ile jedzenia się marnuje w Twojej lodówce. Przecież nie zawsze jesteś w stanie wykorzystać każdego produktu w 100%. Może okazać się, że w koszu ląduje spora kwota.

Pozostałe koszty

Przy zamówieniu dań na wynos z restauracji, musisz dodatkowo zapłacić za opakowanie. Dowóz też jest dodatkowo płatny. Zamawiając catering dietetyczny od Slow Chef zarówno opakowania, jak i dowóz jest w cenie cateringu. Bezpłatny dowód obowiązuje w miejscowościach: Szczecin, Przecław, Warzymiec, Mierzyn, Bezrzecze, Wołczkowo, Przylep, Ustowo.

Czas to pieniądz

A jaki czas poświęcasz na przygotowanie posiłków? Zrobienie zakupów, przygotowanie posiłków, sprzątanie po przygotowaniu posiłku jak i po jego zjedzeniu. Do tego dochodzi pokusa zakupienia innych produktów spoza listy zakupów, niekoniecznie dietetycznych, prawda? 🙂

Podsumowanie

Oczywiście nie zamierzamy nikogo przekonywać do faktu, że catering dietetyczny to tańsza opcja niż samodzielne gotowanie w domu. W końcu każdy ma swoje sposoby na oszczędność czasu i pieniędzy. Jednak takie połączenie usług i dobór konkretnych produktów w zdrowej diecie wymaga swojej ceny.

Comments:0

Dodaj komentarz