Jak zrealizować postanowienia noworoczne – część 2 – Dieta i ćwiczenia

W styczniu wiele osób zastanawia się jak zrealizować postanowienia noworoczne i nie zwariować. W poprzednim artykule pisałam czy postanowienia noworoczne mają sens. Moim zdaniem jak najbardziej postanowienia noworoczne mają sens! Cieszę się, że się ze mną zgodziliście w komentarzach na Facebooku. Dziś wspólnie zastanowimy się jak zrealizować postanowienia noworoczne i skupimy się na tych dotyczących diety oraz ćwiczeń.

1. Dieta – wybierz najlepszą dietę dla siebie!

A skąd masz wiedzieć, jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza? Najlepsza dieta to taka dopasowana do Twoich potrzeb. A co to oznacza? A oznacza to, że nie warto zaczynać od najbardziej ambitnej diety, jeśli się dopiero rozpoczyna swoją dietetyczną przygodę.

Przykłady:
– Jeśli nie do tej pory nie miałaś_eś czasu na gotowanie i odżywiałeś się fast foodami, nie zaczynaj od diety bezglutenowej i beznabiałowej.
– Jeśli uważasz, że dania wegetariańskie są najlepszym dodatkiem do potraw mięsnych, nie wybieraj od razu diety wegańskiej. Spróbuj fleksitarianizmu!

Wybierz mniej restrykcyjną dietę, która zawiera większy wachlarz produktów, aby była ona bardziej urozmaicona i bardziej zbliżona do Twojej poprzedniego sposobu żywienia.

2. Dieta – jak planować odchudzanie?

To powtarzam od wielu lat: najlepiej do odchudzania podchodzić zgodnie z metodą małych kroków. Skup się na działaniu, a nie na celu.

Schudnę 10 kg -> Zacznę odżywiać się zdrowiej.

Jeśli założysz sobie cel w postaci schudnięcia x kg i nie uda Ci się to w pierwszych tygodniach Nowego Roku, większe ryzyko poddania się i powrotu do dawnych przyzwyczajeń.

Kiedy natomiast zaczniesz zwracać większą uwagę na to co jesz, zaczniesz uważać na kalorie i regularność posiłków, efekty też się pojawią.

 

3. Dieta – nie eliminuj niezdrowych produktów, a znajdź ich zamienniki!

Jeśli lubisz jeść niezdrowe produkty, takie jak słodycze, fast-foody, to zamiast je eliminować, znajdź ich zdrowe zamienniki.

Przykład:
– Uwielbiasz objadać się słodyczami? Ja też uwielbiałam. Ale i na to znalazłam sposób. Wybierz zdrowe słodycze. Po pierwsze mają lepsze składy, a często też mniej kalorii. Przeciwnicy powiedzą: No tak, ale mają też wyższą cenę. A co powoduje wyższa cena? A to, że kupujemy i zjadamy ich mniej. Wg mnie warto je stosować z głową.

4. Ćwiczenia – Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie ćwiczeń?

Każdy couch Ci powie, że najlepszy czas na działanie jest t e r a z!
Ja zawsze wolę zacząć wcześniej, żeby po Nowym Roku nie dostać zadyszki ze wszystkimi celami. W 2022 roku zaczęłam ćwiczyć w październiku i do grudnia już miałam wyrobiony nawyk codziennych ćwiczeń.

Ale…! Tak naprawdę zacząć można w każdym momencie i nie jest to istotne kiedy zaczniesz. Niezależnie od tego czy zaczniesz w styczniu/lutym/marcu czy nawet kwietniu, termin rozpoczęcia nie jest istotny i nie powinien zaprzątać Twojej głowy. Bo każdy moment jest dobry i nigdy nie jest za późno.

 

5. Ćwiczenia – jak się zmotywować do ćwiczeń?

Sama wiem, jakie to jest trudne, bo ćwiczenia nigdy nie były moją mocną stroną. Wiem jedno. Jeszcze nikt nigdy nie żałował wykonanego treningu. Umówmy się tak. Zrobisz jeden trening. Jeśli po treningu będziesz żałować, że dziś ćwiczyłaś_eś, nie będę namawiać Cię na kolejny. 😉 Zasadę tę możesz stosować przed każdym treningiem, którego nie chce Ci się wykonać. Zastanów się wówczas jak się będziesz czuć po ćwiczeniach?

Prawdopodobnie będziesz mieć:
– więcej energii,
– lepsze samopoczucie,
– satysfakcję z pokonania bezczynności, a więc i też
– lepszy humor.

Moim zdaniem lista zysków jest baaaardzo korzystna. 🙂

6. Dieta pudełkowa – czy jest dobrym rozwiązaniem?

Dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem, bo nie dość, że nie musisz gotować, to jeszcze otrzymujesz zbilansowany zestaw dietetycznych posiłków. I problem jak zrezlizować postanowienia noworoczne przestanie być problemem.

Wróćmy do naszych przykładów wyboru najlepszej diety dla siebie:
– Jeśli nie do tej pory nie miałaś_eś czasu na gotowanie i odżywiałeś się fast foodami, nie zaczynaj od diety bezglutenowej i beznabiałowej. Wybierz w Slow Chef Dietę Standardową dedykowaną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowymi posiłkami.
– Jeśli uważasz, że dania wegetariańskie są najlepszym dodatkiem do potraw mięsnych, nie wybieraj od razu diety wegańskiej. Spróbuj fleksitarianizmu! Najłatwiej zrobić to poprzez zamówienie Programu z Wyborem Menu ale możesz też zamówić na przykład Dietę Wegetariańską+ryby

Jeśli masz inne potrzeby żywieniowe, to sprawdź naszą ofertę tutaj lub zadzwoń do nas na numer +48665217286.

Comments:0

Dodaj komentarz