Czy postanowienia noworoczne mają sens?

Czy warto ustalać Postanowienia noworoczne?

Co roku, mniej więcej po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczyna się dyskusja czy warto tworzyć listy z postanowieniami noworocznymi. Chcecie poznać moje zdanie? Według mnie, jak najbardziej warto! Co więcej, ja robię od kilku lat w pewien ustalony sposób. Chcesz poznać ten sposób? Przeczytaj ten wpis do końca.

 

 

Postanowienia noworoczne czy cele na kolejny rok?

Jeśli jesteś sceptycznie nastawiona_y do postanowień noworocznych, spróbuj postawić sobie noworoczne cele. To już brzmi inaczej, prawda? Niech to będzie zbiór wskazówek, które chcesz wdrożyć w życie w kolejnym roku. Nie narzucaj sobie presji noworocznych postanowień. Zastanów się po prostu co chcesz zmienić w swoim życiu w kolejnych 12 miesiącach i spisz to, obojętnie w jaki sposób. To od Ciebie zależy jak Ci wygodniej planować. Możesz spisać cele noworoczne w zeszycie albo też w notatniku elektronicznym.

 

Nastawienie to podstawa

Jeśli zaczniesz planowanie od „i tak mi się nie uda”, to prawdopodobnie będziesz mieć rację i ich nie spełnisz. Z negatywnym nastawieniem będziesz bowiem mieć marne szanse na sukces. Jeśli natomiast uwierzysz w siebie i swoje możliwości, wówczas zadzieje się magia. Z pozytywnym nastawieniem można naprawdę bardzo dużo osiągnąć. A kto ma w Ciebie wierzyć, jak nie Ty sam_a?

 

Najważniejsze, że widać progres

Co roku to powtarzam: Nie stawiaj sobie zbyt wygórowanych celów. Lepiej zacznij od mniejszych kroków i stopniowo pnij się w górę. Chcesz zacząć chodzić na siłownię 3 razy w tygodniu, choć nigdy nie ćwiczyłaś_eś? Zacznij od jednego dnia w tygodniu ćwiczeń w styczniu. Jeśli Ci to wyjdzie, to w lutym wybierz się na siłownię 2 razy. Natomiast w marcu zwiększ ilość ćwiczeń do 3 razy w tygodniu.
Jeśli rozpoczniesz z grubej rury, to po tygodniu lub dwóch może okazać się, że ciężko jest Ci zorganizować czas na ćwiczenia i przez to, na przykład, nie masz kiedy ugotować sobie zdrowego obiadu. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Jak planować postanowienia noworoczne?

My planujemy na papierze. Mamy planer przeznaczony do podsumowań oraz planów na kolejne lata. Otwieramy go pod koniec roku, najczęściej robimy to w Sylwestra. Najpierw sprawdzamy plany na mijający rok, sprawdzamy które cele zrealizowaliśmy, a czego nie udało nam się wdrożyć w życie.

Następnie podsumowujemy miniony rok oraz planujemy rok kolejny. Co więcej, robimy podsumowanie sukcesów i porażek w minionym roku, zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Co daje nam planowanie celów noworocznych?

Widząc swoje sukcesy z perspektywy czasu, mamy poczucie sprawczości. To nas buduje i daje motywację do dalszego działania. Często zaskoczeni jesteśmy, że udało zrealizować się coś, co rok wcześniej było jeszcze w sferze marzeń.

 

Co planować w celach noworocznych?

Moim zdaniem, powinno się planować wszystko to co jest dla Ciebie ważne, czyli na przykład rozpoczęcie diety, rozpoczęcie aktywności fizycznej, lepsze zarządzanie finansami, rozwój osobisty, rozpoczęcie studiów podyplomowych, zapisanie się na angielski.

Pamiętaj, że postanowienia noworoczne muszą być realne do spełnienia. Nie warto stawiać sobie zbyt wysokich wymagań. W końcu one mają Ci służyć, a nie zdołować. Bądź dla siebie dobra_y i wyrozumiała_y w tym całym noworocznym szaleństwie.

 

Rozpoczęcie diety jest Twoim postanowieniem noworocznym?

Jeśli zamierzasz w Nowym Roku przejść na dietę, to wchodź na naszego bloga. W kolejnym wpisie pomożemy Ci wystartować z dietą. A co zrobić, żeby nie przegapić najnowszego artykułu na blogu? Oprócz zaglądania na naszą stronę internetową oczywiście 🙂 Możesz też obserwować nasz fanpage na Facebooku, na którym będziemy publikować nowe wpisy na blogu. Możesz również obserwować nasz profil na Instagramie, gdzie będziemy dodawać link do najnowszych wpisów blogowych do relacji.

 

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?

Ano w tym czym znamy się najlepiej, czyli możemy wyręczyć Cię w dietetycznym gotowaniu 🙂 Zajmujemy się tym od 2017 roku.

Możesz wybierać spośród 8 naszych diet lub możesz postawić na Program z Wyborem menu, w którym sam_a skomponujesz swój zestaw, a wybierać możesz od 3 do 8 posiłków dziennie spośród aż 15 dań.

Jeśli nie wiesz, którą dietę wybrać, zadzwoń do nas na numer +48665217286 a doradzimy Ci, która dieta będzie dla Ciebie najlepsza lub po prostu napisz do nas maila na adres: biuro@slowchef.pl.

Comments:0

Dodaj komentarz