Movember, czyli wąsy, mięcho i… dieta Drwala

Hej kolego, zadbaj o siebie!

W listopadzie przy okazji akcji Movember w Slow Chef porozmawiamy trochę po męsku. A zaczniemy od tej frazy: zadbany mężczyzna to zdrowy mężczyzna! W dbaniu o siebie nie chodzi nam tylko o wygląd, a również o wnętrze 🙂 I to dosłownie! Mężczyzno, możliwe, że nawet nie wiesz, jak wielki wpływ ma zdrowie na twój wygląd czy samopoczucie. Pomyśl o swoim organizmie jak o mechanizmie – nawet światowej klasy samochód traci na wartości, jeśli nie jeździ (i nie jest tu mowa o ekspozycji ;)). Oprócz tego, metafora jest o tyle trafna, że możemy pociągnąć ją dalej – jeśli będziesz tankował swój samochód paliwem niskiej jakości – nie pojeździsz nim za długo.

Każda twoja komórka czy narząd działa jak koło zębate w skomplikowanym i niezwykłym mechanizmie twojego ciała. Chcesz zadbać o siebie od środka – nie zapominaj zatem o profilaktycznych badaniach. W końcu każdy samochód przechodzi regularnie przegląd techniczny – w ten sposób można sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. A Ty? Badasz się regularnie? Nie zapominaj o tym, a jak ci się zapomniało, to właśnie przypominamy 😉 Jeśli chcesz cieszyć się witalnością, musisz zadbać o swój wewnętrzny mechanizm, który ma posłużyć ci przecież do końca życia!

Ruch – główny napęd twojego organizmu

Chcesz pochwalić się świetną formą i zdrowiem? Ruszaj się! Męski organizm w stosunku do kobiecego ma więcej tkanki mięśniowej, która aż się prosi, aby wykorzystać jej potencjał. W aktywności fizycznej nie chodzi tylko o spalanie kalorii. Równie ważnym aspektem jest wypracowanie sylwetki, zadbanie o kondycję, a także, co wyjątkowo ważne, o zdrowie psychiczne. Ale nie zmuszaj się do ćwiczeń, których nie lubisz! Znajdź taką aktywność, którą będziesz wykonywać z przyjemnością. Kto wie, może w ten sposób znajdziesz nowe hobby lub pasję? Próbuj, nic nie zaszkodzi! W zdrowym ciele zdrowy duch, a tegoroczny Movember wyraźnie podkreśla temat zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia mężczyzn. Regularny ruch da ci apetyt nie tylko na życie, ale też… na jedzenie oczywiście.

Zdrowa dieta – czy to tylko sałatki? Absolutnie!

Jeśli myślisz, że zdrowe odżywianie opiera się tylko na zielonych warzywach, to mamy coś nowego! Zdrowa dieta to nie tylko jarmuż – spokojna głowa! Można jeść zdrowo “po męsku” – dobrej jakości mięso, regionalne ryby, pełnoziarniste pieczywo z dodatkiem warzyw, nasion i orzechów – to bogactwo błonnika i minerałów, które pomogą ci w osiągnięciu wymarzonej formy i witalności. Nie musisz od razu rezygnować z posiłków, które lubisz. Niezdrowe potrawy mają swoje zdrowe odpowiedniki, a dietetyczne przepisy pełne są różnorodnych dań – nawet dla wymagających smakoszy!

Męsko w cateringu Slow Chef

Kurczak z ryżem to nie koniec listy naszych dań dla aktywnego mężczyzny. W Diecie Drwala od Slow Chef znajdziesz m. in. Kanapkę Drwala, bułkę ze śledziem, omlet z boczkiem. Codziennie pojawia koktajl białkowy oraz nabiał z różnymi dodatkami, które urozmaicają potrawy i sprawiają, że na talerzu nigdy nie będzie nudno! Zadbaliśmy również o odpowiednią ilość kwasów omega 3 – dodając do diety regionalne ryby, orzechy i oliwę. Korzystając z naszej oferty nie musisz martwić się o zaplanowanie czy ugotowanie posiłków – wszystko jest już zrobione za ciebie, a potrawy czekają aż ich spróbujesz! Skusisz się? To naprawdę niezła gratka 😉

Sprawdź na własne oczy tutaj!

„Partnerka ciągle je sałatki…Ja tak nie chcę!”

I nie musisz! Słyszeliśmy już takie opinie, lecz naszym zdaniem powtarzają tylko miejską legendę. To, że dieta twojej kobiety składa się głównie z sałatek, warzyw i smoothie, nie oznaczy, że ty decydując się na zdrowe odżywianie – też będziesz musiał jeść tak samo. Jak już wspominaliśmy, zdrowy styl żywienia jest bardzo różnorodny. Powiesz – no tak, może i może być różnorodny, ale ja go nie umiem zaplanować – i dobrze! Od tego są eksperci – czyli nasza dietetyczka.

 

Jeśli chcesz na bieżąco widzieć potrawy, które dla ciebie gotujemy:

Comments:0

Dodaj komentarz