dieta drwala, dieta wysokobiałkowa, slow chef szczecin

Dieta wysokobiałkowa – dla kogo jest Dieta Drwala?

Dieta wysokobiałkowa jest głównie kojarzona z dietą dla sportowców, ponieważ u tej grupy szacuje się zwiększenie zapotrzebowania na ten makroskładnik. W sporcie zawodowym ilość białka jest wyliczana w stosunku do masy ciała. Normy określają, by ilość białka w diecie sportowej mieściła się w granicach 1,6 g- 2,4g/ kg masy ciała. Zależne jest to od dyscypliny sportu, intensywności i częstotliwości treningów.

Białko podczas redukcji

Drugą grupą zainteresowaną dietą wysokobiałkową są osoby odchudzające się. Słynna dieta Dukana wprowadziła na rynek nowy trend, który wykorzystał fakt, że białko jest ciężkostrawne, a do strawienia go jest niezbędna duża ilość energii. Białko długo zalega w układzie pokarmowym, więc daje długie uczucie sytości. Czy aby na pewno jest to dla nas zdrowe? Wszystko kwestią odpowiednich proporcji. Pamiętaj, by w diecie wysokobiałkowej znalazły się produkty bogate w błonnik, by zapobiec zaparciom. Z dużą dbałością podchodzimy do tych proporcji w naszej Diecie Drwala. Dodatkowo w dietach o dużej zawartości protein niezbędne jest wysokie spożycie wody. Bardzo istotne jest, by robić przerwę w diecie wysokobiałkowej i by bilans makroskładników (białek, węglowodanów i tłuszczy) był dobrany indywidualnie.

Diety wysokobiałkowej nie zaleca się osobom o obniżonej odporności, z chorobami nowotworowymi, nerek czy wątroby.

Pamiętaj przede wszystkim o słuchaniu swojego organizmu. Jeżeli w danym modelu żywieniowym czujesz się źle: masz obniżony nastrój, mało energii, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, wzdęcia, a zmiana ta trwa dłużej niż tydzień, skonsultuj się ze specjalistą lub zmień dietę.

Białko dla mięśni

Białko jest ważnym elementem budulcowym organizmu. Służy do budowy mięśni, ale i wielu innych: skóry, paznokci, chrząstek i nerwów. Istotne jest, by zadbać o nadwyżkę kaloryczną, by organizm miał dostateczną porcję energii. Pamiętaj, że poza aminokwasami zawartymi w białku, niezbędnym do budowy mięśni jest zdrowy i silny organizm. Diety wysokobiałkowe często są ubogie w witaminy i składniki mineralne, bo wiele osób zapomina, że wraz ze wzrostem porcji posiłku, powinno się zwiększyć podaż warzyw. Dlatego warto sięgać po różne źródła białka, by zapewnić szeroką gamę aminokwasów.

Poza kurczakiem wybieraj indyka, jajko, ryby, rośliny strączkowe. Warto sięgać również po dodatki wysokobiałkowe, np.: nasiona chia, mak, orzechy. Poza ryżem natomiast wybieraj kaszę i komosę ryżową.

catering dietetyczny dla sportowców
Nasz zaprzyjaźniony drwal Adam Wiśniewski

Białko a metabolizm

Białko mocno przyspiesza metabolizm, stąd też tak szerokie wykorzystanie tego makroskładnika w dietach odchudzających takich, jak: Dukana, Atkinsa, Zone i innych. Białko jest powoli trawionym składnikiem w naszym organizmie, stąd pobiera energię z tkanki tłuszczowej do jego zmetabolizowania. Przypominamy jednocześnie, że posiłki powinny być zdrowo zbilansowane, aby zachować długotrwałe zdrowie. Pamiętajmy o porcji warzyw, zdrowych tłuszczy, dlatego w Diecie Drwala jest cały przekrój składników, by poza przyrostem mięśni pamiętać o zdrowiu!

dieta dla sportowców, dieta wysokobiałkowa

Dieta Drwala Slow Chef, czyli zobacz, jak my to robimy!

Jeśli interesuje Cię dieta wysokobiałkowa, to nasza Dieta Drwala jest idealna dla Ciebie.
Nie dość, że znajdziesz w niej dużo białka, to jeszcze zbilansowaliśmy ją tak, że dla równowagi otrzymujesz także dużo błonnika. Niestety w pogoni za ilością białka często zapomina się o tym, że przecież białko jest ciężkostrawne. By w kategorii „ciężkie” pozostawić treningi i sztangi, my dajemy Ci błonnik. Dzięki temu czujesz się lżej i masz dużo energii do działania.

Dodatkowo pamiętaj, że ważna jest nadwyżka kaloryczna. W końcu do tych ciężkich treningów organizm potrzebuje więcej energii. Dlatego nasza Dieta Drwala ma trzy warianty kaloryczne do wyboru: 2500 kcal, 3000 kcal oraz 3500 kcal.

W naszej Diecie Drwala znajduje się 6 posiłków, które odpowiadają na zapotrzebowanie energetyczne oraz mikroskładniki, które są niczym kompres na mięśnie wykonujące codziennie ciężką pracę. Dlatego tak ważna jest odpowiednia podaż kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów. I tutaj wjeżdżamy my na białym koniu i nie musisz się o nic martwić oraz głowić się przy sklepowych pułkach. W końcu wszyscy wiemy, że treningi są czasochłonne.
Ponadto jeden z posiłków ma formę koktajlu, który jest idealny po treningu. Stworzyliśmy go po to, by naładować Twój organizm węglowodanami i aminokwasami. W efekcie odbudowują się zapasy glikogenu w mięśniach i ciało regeneruje się szybciej po intensywnym treningu.

Nasza Dieta Drwala w połączeniu z odpowiednim planem treningowym to gwarancja redukcji tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienia ciała oraz uwidocznienia masy mięśniowej.

Catering po męsku

W Diecie Drwala zawarliśmy typowo męskie posiłki. Chociażby śniadanie, jednym z kultowych posiłków w Diecie Drwala nasza autorską Fit Buła z udkiem kurczaka (wypiekanym u nas na miejscu) i serem cheddar. W kanapce oczywiście znajdziesz słuszną porcję mięsa z dodatkami. Idealnie by rozpocząć dzień!

W Diecie Drwala poza kurczakiem z ryżem znajdziecie różne, smaczne i ciekawe źródła białka, kasze wszelkiego rodzaju oraz zdrowe dodatki tłuszczowe, np. siemię lniane, orzechy, oliwy. Nie zabraknie kiszonek, które wspomogą pracę jelit oraz świeżych warzyw, które dostarczą witaminy i składniki mineralne.

ZAMÓW DIETĘ DRWALA

dieta dla sportowców, dieta wysokobiałkowa

 

Comments:0

Dodaj komentarz