dostarczanie posiłków

Tatar z łososia kiszonego

Wśród nas z całą pewnością znaleźć można wiele osób, które uwielbiają tatar. Ja proponuję tatar z wersji rybnej. Surowe mięso ryby jest delikatne i odpowiednio przyrządzone rozpływa się w ustach. Do tatara należy używać zawsze najświeższego surowego mięsa ze sprawdzonego źródła, bezpieczne jest również użycie mięsa marynowanego lub wędzonego.

Jednym ze sprawdzonych produktów godnych polecenia do tatara jest łosoś kiszony, specjalność Smażalni Wędzarni Zubowicz z Kamienia Pomorskiego. Łosoś kiszony jest to odpowiednio przyrządzony surowy łosoś przyprawiony kompozycją polskich ziół, przypraw oraz czosnkiem. Produkt ten został przebadany przez odpowiednie instytucje i jest bezpieczny dla zdrowia.

 

Składniki:

  • Łosoś kiszony z Smażalni Wędzarni Zubowicz
  • Ogórek kołobrzeski
  • Marynowane maślaki
  • Czerwona cebula

 

Przygotowanie

Łososia posiekać w drobną kostkę, można posiekać również składniki marynaty, w której łosoś się znajdował oraz wyłożyć go na talerz. Ogórka, maślaki i cebulę również posiekać w drobną kostkę i ułożyć na talerzu.

Tatar z łososia można podawać z różnego rodzaju kiełkami oraz pieczywem, w mojej wersji występuje z rzeżuchą i domowym chlebem.

 

Produkty

  • Łosoś kiszony z Smażalni Wędzarni Zubowicz z Kamienia Pomorskiego, na którego przepis stworzył Marian Zubowicz, założyciel firmy KAM-13 powstałej w 1987 r. Łosoś kiszony jest gotowym do spożycia produktem spożywczym, pakowanym hermetycznie, dzięki czemu można go przewozić w najodleglejsze miejsca kraju i za granicę. Jego termin ważności do spożycia wynosi 4 miesiące. Można kupić go w niektórych sklepach rybnych i sklepach ekologicznych w Szczecinie, m. in. na Ryneczku Pogodno, jak również m. in. w Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie.
  • Ogórek kołobrzeski jest to produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych województwa zachodniopomorskiego. Surowce wykorzystywane do wytwarzania ogórka kołobrzeskiego, tj. ogórki, czosnek, chrzan, koper uprawniane są na ziemi kołobrzeskiej przy zachowaniu zasad uprawy ekologicznej. Cechą charakterystyczną dla tego produktu jest wykorzystanie w przetwórstwie naturalnej wody solankowej pozyskiwanej ze źródła solankowego w Kołobrzegu odkrytego i wykorzystywanego od VII-VIII wieku.

Comments:0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *